Brückner, ITMA’da sürdürülebilir çözümler sunacak 

Sürdürülebilir, etkin ve yetkin danışmanlık servisleri: BRÜCKNER ITMA 2015’e işte bu minvalde katılıyor. Tekstil, teknik tekstil, dokunmamış kumaş ve yer döşemelerinin kaplama ve terbiyesisektöründe makine ve ürettim hattı sistemleri için çoğu durumda müşteri isteğine göre özel çözümler üreten dünya pazar ve teknoloji lideri, yıllardır edindiği tecrübeler, yenilikçi bakış açısı, akılcı fikirleri ve teknolojik açıdan önemli ölçüde yetkin uzmanlığı sayesinde yıllardan beri etkin bir danışmanlık sunuyor. Yıllardır süregelen yoğun araştırmalar ve geliştirmeler, tekstiller, dokunmamış kumaşlar, kaplanmış dokunma Sürdürülebilirlik BRÜCKNER için enerji optimizasyonu yapılmış tekstil terbiye makineleri, yüksek kaliteli ürünler ve “Alman malı” gelişmiş teknoloji anlamına gelmektedir. BRÜCKNER daha iyi ürünler için yeni fikirler, detaylı ve kapsamlı beklentiler ve enerji tüketimini iyileştirmek adına müşteri tarafına yetkin servis sağlamaktadır ve örme kumaşlara yönelik bir çok yeni hat ve makine bileşeni ile sonuçlandı.

YENİ ECOLINE RAMÖZ JENERASYONU 

BRÜCKNER, Milano’da daha öncekilere göre benzersiz özelliklerle donatılmış yeni ECOLINE makine konseptini ilk kez tanıtacak. Yeni ECOLINE konseptinin mükemmel özellikleri ilk yarıdaki hava akış bölgesi ve entegre edilmiş ısı iyileştirme ünitesidir. Bu termal enerjinin korunumunu ve üretim artışını sağlayacaktırKurutucu da kullanılan kendini kanıtlamış dalgalı ve split akışlı hava sirkülasyon sistemi optimum sıcaklık dağılımı sağlamaktadır. Var olan tüm ısıtma sistemleri (direct gaz, indirect gaz, termal yağ ve buhar) ile çalıştırabilir. Dokuma ve örme kumaşların neredeyse her türü bu makinede işlem görebilir. 

YENİ GELİŞTİRİLMİŞ BRÜCKNER ECO-COAT MİNİMUM UYGULAMA ÜNİTESİ

Uygulama teknoloji alanında BRÜCKNER, minimum emdirme uygulamaları için yeni gelişme sunuyor. Yüzey işlevselleştirici kimyasallar, uygulama yapılan her metrede yaklaşık olarak sadece 2,5 litre sıvı rezervuarıyla uygulama yapmaktadır. Rezervuar tamamen kullanılabilir ve böylelikle kimyasal hiç israf edilmemiş olur. Emdirme tek tarafa yapılabildiği gibi çift taraflı da yapılabilmektedir.  Az uygulama miktarları ile kurutma ve iyileştirme gibi işlemler sırasında az miktarda su buharlaştırılır ve açıkça görülmektedir ki bu kurutucunun enerji tüketimi açısından pozitif bir etkidir. 

ÇİFT SANFOR HATTI İÇİN YENİ BRÜCKNER KONSEPTİ

BRÜCKNER’in İtalyan şirket KLOPMAN INTERNATIONAL SRL ile birlikte ürettiği çift sanfor hattı için yeni konsept üretim kapasitesi, çekme değerleri ve uygulama yapılacak kumaş tipleri açısından en yüksek beklentileri bile karşılamaktadır. Bu hattın özellikleri keçe kalenderinin önüne konulmuş iki adet art arda yerleştirilmiş lastik kemerli çekme makinesidir. İlk çekme makinesi sayesinde kumaş ikinciye hali hazırda çekmiş ve optimum nem değerlerine sahip olarak gelir. İkinci adımda kumaş büyük oranda çeker ve mükemmel dokuya ulaşır. Bu BRÜCKNER gelişimi yüksek kaliteli ürünleri tek geçişte 100m/dk hızla bitirmeyi sağlar. 

BRÜCKNER ASİSTAN SİSTEMİ SAYESİNDE ÜRETKENLİKTE KAZANIM

Tekstil ramözünün üretkenliği ve enerji verimliliği sadece hattın teknik tasarımından değil aynı zamanda yüksek dereceli kurulum süreç parametrelerinden ve uzman operatörlerden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle BRÜCKNER operatörün ramözü olabildiğince etkin ve enerji koruyucu  bir şekilde kullanabilmesi için bir yazılım geliştirdi. Bu yazılımın kalbi, bitirilecek kumaş tiplerine göre oluşturulan makine parametreleri ile ilgili edinilen tecrübeleri barındıran veri tabanıdır. Gerçekte kullanılan makine parametreleri, atığı, enerji korunum potansiyelini ve istenilen zamanda kullanılacak faal olmayan rezerve kapasitelerini tanımlamak için istenilen reçetelerle karşılaştırılabilir. Aynı zamanda sistem kirletme gibi durumlarda ürün çıktısını azaltıp enerji tüketimini arttırarak koşulları denetler. Ayrıca bakım için önerilerde bulunur. Bu yeni gelişmenin odağı performansı arttırmak ve atığı azaltmaktır. 

VAROLAN MAKİNELERİNİZ VE HATLARINIZI GELECEĞE UYGUN HALE GETİRİN

Birçok yeniliğin ve gelişmenin yanı sıra BRÜCKNER varolan hatların değiştirilmesi ve modernleştirilmesi için birçok yüksek teknolojili çözüm sunacak. Üretim kapasitesindeki artış müşteri için her zaman yeni bir makineye yatırım yapma anlamına gelmemektedir. BRÜCKNER’in yeni hatları ve modernleştirme işlemi ile en yüksek üretkenliğe ve performansa sahip olacağınıza güvenebilirsiniz! Bu üretim için pratiği yapılmış bir sürdürülebiliriliktir. Brückner, müşterilerine enerji korunumlu ve sürdürülebilir operasyon veya geliştirme ile ilgili fikirlerini ve konseptlerini açıklayacak.