Fong’s Europe – Akıllı Alman Mühendisliği

FONGSAbdruck

Yeşilden daha yeşil veya etkili olmaktan daha verimli nasıl olunur? CHTC FONG`S GROUP’un Almanya’daki Schwäbisch Hall’deki ekibi ile son yenilikleri müşterilerinin faydaları için en iyi yeşil teknolojiyi yarattı.

FONG`S EUROPE GMBH, güçlü markaları FONG`S, THEN, GOLLER ve XORELLA ile Almanya imaaltı veya Çin menşeli yenilikçi boyama ve finisaj makinelerini sunmaktadır .

Müşterilerin gereksinimlerine dayalı net hedef profilleri ve uzun süren deneyim, fark yaratmak için büyük bir adım olma potansiyeline sahip birçok yeni gelişmeye yol açmaktadır.

MÜŞTERİLER İÇİN MÜŞTERİ İLE İNNOVASYON

Longtube makinesi başından beri en hassas tekstil kumaşları için hafif boyama işlemlerinin vücut bulmuş halidir. Polyester veya poliamid gibi yüksek elastik esneme davranışı gösteren veya viskon ve yüksek kaliteli pamuk ve karışımları gibi hassas elyaflar da dahil olmak üzere her türlü sentetikler onlarca yıl boyunca bu çok yönlü makine türünde boyanabilir. Uzun şekilli makineler iyi bilinmektedir ve yuvarlak şekil türlerinin sınırlı olduğu yerlerde kullanılır. Uzun tip ( pipo tipi ) makineleri , yalnızca yuvarlak makinelerin kumaşın gerektirdiği talepleri karşılayamadıkları durumlarda kullanmamızın nedeni flote oranıdır .

Uzun biçimli makinelerin tüketim rakamları, 1:20 flote oranına kadarak çıkmaktadır . Kumaş ağırlığına, davranışına ve parti büyüklüğüne bağlı olarak yükleme kapasiteleri, gerektiğinde likit oranı ile ilgili boya miktarı, yardımcı tüketim ve tuz miktarının kalıcı olarak ayarlanmasını ister. Yüksek su maliyetleri ve ısı enerjisi, tekstil kaplama endüstrisini alternatif aramak için teşvik eder. Çok yönlü, hassad uygulama davranışını kaybetmeden, düşük floteli bir uzun şekilli bir makine , son işlem makineleri imalatçıları arasında küresel oyuncular için en üst düzeyde bir hedef olacaktır.

FONG`S EUROPE GMBH, dünyadaki boyahanelerle yoğun bir tartışma sonrasında ileride olmak için bir cevap olarak yeni bir makine geliştirdi.

HAYAL ETMEK…

THEN SUPRATEC LTM tüketim değerlerinde gerçek rengini gösterir. Özellikle hafif kumaşlar için% 50 daha düşük flote oranı, makineyi hızlı bir yatırım geri ödemesine dönüştürür ve gelecekte de rekabet edebilmek için sağlam bir sütun oluşturur. THEN SUPRATEC LTM haspelsizdir ve kumaş ağırlığına bağlı olarak 3 nozulla donatılabilir.

Kurulumdan sonra bile, aktarma boruları ve halatları bir ile üç arasında ayarlanabilir. Nozul aralığı ayarlanabilir.

Makinede yumuşak pleleme ve kaldırma gerilimi azaltarak çalışma davranışını hassaslaştırmıştır . Makine, yenilikçi verimli dozlama cihazlarıyla donatılmış olup, özel olarak hazırlanabilir. Bütün boya kazanının eşsiz kaldırma düzeneği , uygulama esnekliğinde yeni bir boyut sağlıyor. Islak mod veya kuru mod, jet veya overflow (taşırma) ilkesi veya bir finisaj işlemi sırasında her ikisinin karışımı bile uzun şekilli makinelerde mümkün olan en düşük tüketim rakamlarının talebini karşılar.

 

KİRİNİZİ SADECE ÜFLEYEREK UZAKLAŞTIRIN…

Delikli tamburlar ve yoğun yıkama için iç tahrikli rotorlar bulunan GOLLER SINTENSA prensibi, triko, yüksek elastik dokuma veya teknik tekstiller gibi gerginliğe duyarlı kumaşların büküm yağı ve baskı sonrası yıkaması için iyi ispatlanmış ve kabul görmüş bir sistemdir. Yıkama sisteminin kinetik enerjisi, bekletme ya da püskürtme yıkama sistemlerine karşı su tüketimini azaltır ve yüksek haslık gerekliliklerini yerine getirir. SINTENSA CYCLONE, GOLLER markasının bir sonraki tasarım neslini temsil eder. Eşsiz CYCLONE ilkesi, düşük molekül ağırlıklı boyarmaddeleri veya karmaşık spin yağları bile yıkarken düşük gerilim ve düşük su tüketimi sağlar. Yeni rotorun geometrisi, yüksek akış hızı ve dolayısıyla her yıkama bölmesinde etkin bir muamele ile kumaşın sıvısını emmesini sağlar. Gerilim ve kumaş kılavuzu, rotor hızı ile kolayca kontrol edilebilir. Kumaş, kanalın girişinde tambura emilir ve çıkışında serbest bırakılır.

BEKLENECEK BİR GÖRÜNÜM…

Yuvarlak biçimli finisaj makineleri, tekstillerin diskontinü olarak boyanması ve bitirilmesi için kullanılan en yaygın tiplerdir. Su çok daha değerli bir hale geldiğinden, aerodinamik ve hidrolik taşıma sistemlerinin son nesilleri bile çok düşük sıvı oranıyla aşamalı olarak tüketimin daha da azaltılması için geliştirilmelidir. THEN marka ekibinin derin bilgisi ve uzmanlığı ve müşterilerin ihtiyaçlarının net bir şekilde tanımlanması FONG’S araştırma ve geliştirme departmanında yeni bir tasarıma yol açtı. Kısacası FONG’S, yuvarlak şekil makineleri segmentinde de yeni bir kısa likör oranı seviyesi sağlayacak. THEN air flow teknolojisi ve hidrolik makinelerin en yeni tasarımı, boyamayı daha yeşil ve daha verimli yapmak için başarı öyküsünü sürdürüyor.